rejestracja SGZOZ Wilskowice

Program profilaktyki chorób układu krążenia w Samodzielnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Wilkowicach.

Dlaczego profilaktyka chorób układu krążenia?
Choroby układu krążenia są główną przyczyną zgonów w Polsce i na świecie. Niewłaściwe odżywianie się prowadzące do otyłości, mała aktywność ruchowa, palenie papierosów, picie alkoholu oraz stres to czynniki najbardziej wpływające na rozwój chorób układu krążenia. Badania profilaktyczne pozwalają na wczesne zdiagnozowanie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia.

Jakie badania w ramach programu?
W ramach programu wykonywane są m.in.: profilaktycznego badania układu krążenia, określenie BMI, pomiar ciśnienia, badania biochemiczne krwi. W przypadku wykrycia nieprawidłowości pacjent kierowany jest na dalszą diagnostykę.

Dla kogo program?
Na badanie dotyczące profilaktyki chorób krążenia chciałabym zaprosić wszystkich tegorocznych zdeklarowanych do SGZOZ w Wilkowicach pacjentów w wieku 35,40,45,50 i 55 lat, którzy w ciągu ostatnich pięciu lat nie korzystali ze świadczeń udzielanych w ramach programu i u których nie została dotychczas rozpoznana choroba układu krążenia i cukrzyca.

Jak skorzystać z badań?
Bezpłatne badania układu krążenia można wykonać w Samodzielnym Gminnym  Zakładzie Opieki Zdrowotnej  w Wilkowicach ul. Wyzwolenia 18,  43-365 Wilkowice.  Wystarczy zgłosić się osobiście lub umówić na wizytę telefonicznie  tel. kom. 696 050 760 lub 33 8171 242.Koordynatorem programu jest pielęgniarka Katarzyna Siuda.